Новини
    

usa universityОтже, ви прийняли рішення продовжити навчання за кордоном. Рішення серйозне, і вами можна пишатися. Давайте розберемо питання, пов'язані з вступом.

Як вибрати університет

Вибирати відповідний університет за кордоном можна за численними рейтингами, самостійно, можна вибирати за порадами знайомих, по розташуванню і вартості навчання.
На що орієнтуватися при виборі університету?

  • спеціальність
  • країна навчання і мова
  • вартість навчання.

Термін подання документів

Можна подавати документи відразу в декілька університетів, головне - стежити за термінами подачі. У кожної установи свої дати, але в цілому, по країні вони схожі. У США документи починають приймати з жовтня по січень. У Великобританії - з жовтня по червень. У Німеччині терміни різняться в залежності від вузу. Деякі приймають з травня по липень. З грудня приймають в австралійських вузах.
Точні дати слід уточнювати на сайті обраного вами університету і програми.
У деяких університетах, наприклад, в США, в загальну вартість вже входить проживання.

Тривалість навчання

Тривалість навчання в магістратурі залежить від конкретного вузу, але в цілому: в США, Німеччині та Австралії вчаться два роки, в Великобританії - один рік. У зв'язку з такою різницею в термінах навчання, програми в цих країнах теж різні. В першу чергу, різниця в інтенсивності навчання.
В Англії за один рік потрібно встигнути пройти весь курс, тому часу на повторення і закріплення матеріалу майже не залишається. Цим студенти повинні займатися самостійно. Крім того, якщо ви з якихось причин були змушені пропустити заняття, догнати своїх однокурсників буде нелегко. За дворічною програмою свободи трохи більше, а на літніх канікулах є можливість пройти стажування в компанії.

Перелік документів

  • диплом про вищу освіту, якщо ви вже закінчили навчання, або виписка з оцінками, якщо до цього моменту диплом ви ще не отримали;
  • заяву про вступ. Знайти таку заяву можна на сайті університету;
  • мотиваційний лист. У вимогах до вступу університети уточнюють обсяг листа. Важливо написати не більше і не менше. І в цілому, поставитися до написання з усією серйозністю, оскільки цей документ є важливим критерієм відбору приймальною комісією;
  • резюме. Опишіть свої професійні та особисті досягнення;
  • рекомендаційні листи. Іноді просять надіслати два листи: з університету і з роботи. Досвід роботи завжди є додатковою перевагою при подачі документів до магістратури;
  • сертифікати про знання мови - IELTS, TOEFL;
  • додаткові іспити для магістратури - GMAT, GRE.

Якщо ви вступаєте на такі спеціальності як дизайн, мистецтво, журналістика, то вас попросять надіслати своє портфоліо (малюнки, статті, фотографії і т.д.).

Програма Pre-Masters

Через різницю в системах освіти навчання за кордоном може виявитися досить складним. Щоб бути готовим до нього, багато іноземних студентів проходять спочатку Pre-masters - програму підготовки перед вступом в магістратуру за кордоном. Під час її проходження ви вивчаєте мову, вибрані вами академічні модулі і гарантовано йдете в університет.
Для вступу на програму Pre-masters потрібен диплом і сертифікат про знання мови. Після закінчення програми куратори допомагають зібрати необхідні документи і контролюють процес їх подачі, що гарантує успішне зарахування до магістратури.

Тепер вам залишилося тільки одне - вступити. Якщо ваш рівень підготовки не дає приводів для сумнівів - то сміливо подавайте документи відразу в магістратуру. В іншому випадку, Pre-masters згладить всі шорсткості процесу, і ви все одно це зробите.